Tarify Nabíjacích staníc Škoda Powerpass

Automobilka Škoda v rámci svojho e-mobility ekosystému na Slovensku zavádza aj nabíjaciu službu Škoda Powerpass. Tá umožní zjednodušené nabíjanie ako u nás, tak aj v Európe, a to aj vo vlajkovej sieti ultrarýchlych nabíjacích staníc Ionity. Aké sú ceny nabíjania a mesačných programov?

Služba Škoda Powerpass umožní slovenským zákazníkom českej automobilky zjednodušený prístup k viac ako 820 nabíjacím staniciam na Slovensku a vyše 200 000 nabíjacím staniciam v celkovo 24 európskych krajinách. A to prostredníctvom jedinej RFID karty alebo mobilnej aplikácie, pričom vyúčtovanie využitých nabíjacích služieb prebehne raz mesačne.

Ceny za nabíjanie v rámci jednotlivých sietí sú zazmluvnené a zákazník si ich vie pozrieť vopred. K dispozícii sú aj informácie o zahrnutých nabíjacích sieťach či ich nabíjacích staniciach, vrátane výkonu, pričom si je možné vopred naplánovať vhodnú trasu pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti.

V siete Škoda Powerpass sú v rámci Slovenska zahrnutí aj dvaja naši najväčší poskytovatelia nabíjacích služieb – ZSE a Greenway. A k dispozícii je napr. aj „celoeurópska“ sieť ultra-rýchlych nabíjacích staníc spoločnosti Ionity (150 až 350 kW), v ktorej má účasť aj koncern VW Group.

3 tarifné modely

V rámci základnej tarify Charge Free zákazník neplatí mesačný poplatok. Pri nabíjaní na rýchlonabíjacích staniciach siete IONITY platí 0,79 eur za kWh, pri nabíjaní striedavým prúdom (AC) je cena 0,49 eur / kWh a pri nabíjaní jednosmerným prúdom (DC) 0,79 eur / kWh.

skoda powerpass cennik

V tarife Simply Charge bude základný mesačný poplatok vo výške 17,59 eur. Na rýchlonabíjacích staniciach siete IONITY bude potom nabíjanie stáť 0,50 eur za kWh. Na ostatných verejných nabíjacích miestach sa bude pri nabíjaní striedavým prúdom (AC) platiť 0,29 eur / kWh a pri nabíjaní jednosmerným prúdom (DC) 0,49 eur / kWh. Základný poplatok v tarife Charge Faster bude 22,59 eur mesačne, pričom sa náklady spojené s nabíjaním znížia na 0,30 eur / kWh v sieti IONITY a na 0,19 eur / kWh (AC), resp. 0,39 eur / kWh (DC) na nabíjacích staniciach ostatných poskytovateľov.

Zvýhodnenie pre model Enyaq iV

Zákazníci, ktorí siahnu po elektromobile Škoda Enyaq iV, získajú v prvom roku od aktivácie služby zvýhodnené podmienky. Majitelia modelov Škoda Enyaq iV vybavených na želanie vyšším nabíjacím výkonom batérie (balík rýchle DC nabíjanie) získajú v rámci služby Škoda Powerpass na prvých 12 mesiacov od aktivácie služby tarifu Charge Faster bez základného poplatku, tzn. 0 eur mesačne pri najvýhodnejších cenách (AC = 0,19 eur / kWh, DC = 0,39 eur / kWh, Ionity = 0,30 eur / kWh).

Pre model Enyaq bez „balíka rýchle DC nabíjanie“ budú k dispozícii všetky tri vyššie spomínané tarify s rovnakými nabíjacími sadzbami, avšak so zvýhodnenými mesačnými poplatkami. Charge Free bude ponúkaný bez mesačného poplatku, za tarifu Simply Charge zaplatia zákazníci 4,99 eur mesačne a Charge Faster vyjde na 9,99 eur mesačne. Doba viazanosti služby u všetkých tarifných variantov bude vždy predstavovať 12 mesiacov. Všetky uvedené ceny sú vrátane DPH.

skoda powerpass cennikZdroj: teslamagazin.sk

Leave a comment